-->

Dünyanın en fazla ülke gezen ilk bayan seyyahı

15 ayda 181 ülke gezen 27 yaşındaki Cassandra De Pecol, 40 gün içerisinde 15 ülkeyi daha gezip dünya turunu bitirerek Guinness Rekorlar Kitabı'na girecek. 

1. ABD vatandaşı Cassandra De Pecol, dünyada en fazla ülke gezen ilk kadın olmaya çok yakın…27 yaşındaki Pecol, pekçok bireyin imrendiği bir hayali çok genç yaşta gerçekleştirmeye koyuldu.
En fazla ulke gezen kadin

2. Dünyayı gezmeye 25'inci doğum gününde kararlaştıran ve 15 ayda 181 ülke gezen Pecol, 196 ülkeye de giderek dünyayı en çabuk gezen bayan olarak Rekorlar Kitabı'na geçmek istiyor .Birbiri ardına pekçok pasaportu eskiten Pecol bu vakte kadar 254 uçuş gerçekleştirdi. 
En fazla ulke gezen kadin

3. Genç gezgin toplamda 200 bin dolar harcadı. Fakat gezi masraflarının büyük bölümünü sponsorlar karşıladı. Sosyal medya paylaşımı karşılığı bedava konaklama fırsatı da elde etti . 
En fazla ulke gezen kadin

4. Pecol, Avrupalı atalarının doğduğu yerleri merak ettiğini söyleyerek dünya turuna çıkmaya karar verdiğini ifade etti . Gittiği her ülkede 2 ila 5 gün geçirdiğini söyleyen Pecol gördüğü yerleri video kaydına alarak belgesel hazırlıyor. 
En fazla ulke gezen kadin

5. Pecol'un "expedition196.com" adresli web sitesinde seyahatiyle alakalı veriler paylaşıyor. Pecol aynı zamanda Barış İçin Turizm Enstitüsü adına , barış elçisi olarak gezilerini sürdürüyor. 
En fazla ulke gezen kadin

6. Bugüne kadar Colarado dağlarında kayak yaptı . Kiribati sahillerinin tadını çıkardı. Gittiği hiçbir yere kamerası olmada gitmedi. Bir de haritasını yanından ayırmadı.
En fazla ulke gezen kadin

0 comments


EMOJİEMOJİ

ÖNCEKİ YAZI ÖNCEKİ YAZI
SONRAKİ YAZI SONRAKİ YAZI