-->

Dünyanın en huzurlu 10 ülkesinden soluk kesici fotoğraflar

Bahse konu olan ülkelerden bakalım kaç tanesini doğru tahmin edebileceksiniz. Listedeki ülkelerin tamamı Birleşmiş Milletler tarafından " Ortak huzur ve refah alanları " olarak belirlenmiştir. İşte dünyanın en huzurlu ülkeleri.

10- Slovenya
Ülkenin en büyük özelliği Slovenlerin kendisidir. Bilhassa hoşgörülü, son derece misafirperver, geniş görüşlü, kendine güvenen, sessiz ve muhafazakâr bir topluluk olmaları çok hoşuma gidiyor. Slovenya'nın kuzey batısındaki Bled, turistlerin uğrak mekanları arasında bulunuyor. 
Dünyanın en huzurlu ülkeleri  - Slovenya
Dünyanın en huzurlu ülkeleri - Slovenya
9- Japonya
Kyoto Antik Kenti'nde karla kaplı Fuji Dağı, tapınakları, rengarenk türbeleri ve sakin Zen Bahçeleri ile hayatını sürdürmek için en huzur veren ülkeler içinde yer alıyor . Tokyo, dünyanın en kalabalık şehirlerinden biri olabilir ancak aynı zamanda sakin ve gezilmeye değer mekanlarıyla keşfedilmeyi bekliyor. 
Dünyanın en huzurlu ülkeleri - Japonya
Dünyanın en huzurlu ülkeleri - Japonya
8- Kanada
Dünyanın en büyük yüz ölçümüne sahip 2. ülkesi Kanada. Kanada'da beklentilerinizin gerçekliği aştığı durumlarda yemyeşil dağlar, masmavi göller, ilgi uyandıran şehirler , dostane insanlar görebilirsiniz. Büyüklüğüne göre Kanada, epeyce güvenli , verimli , düzen içerisinde olan ve sizi enerjisi altına alabilecek bir ülke. 
Dünyanın en huzurlu ülkeleri - Kanada
Dünyanın en huzurlu ülkeleri - Kanada
7- İsviçre
İsviçre, 1847 seneninden bu yana savaşa katılmamıştır. Bu ülke askeriyeye ve silahlı güce milyonlarca pound harcamamıştır ve direkt demokrasi sistemine geçmiştir. Çok evvelki zamanlarda dahi sıradan insanlar yönetimde söz sahibi olabiliyor ve anayasa değişikliklerini önerebiliyordu. İsviçre, Alplere ev sahipliği yapmakla beraber , ünlü Lindt çikolata markasının üreticisi olan ülkedir. Bununla beraber geçen yıl dünyanın en huzurlu 7. ülkesi seçilmiştir. 
Dünyanın en huzurlu ülkeleri - İsviçre
Dünyanın en huzurlu ülkeleri - İsviçre
6- Çek Cumhuriyeti
Çek Cumhuriyeti, geçtiğimiz yıl Kadife Devrimi'nin 25. yılını kutladı . Denize kıyısı olmayan bu ülke milli devriminden itibaren çok büyük yol kat etti ve şu an ise Avrupa'nın en huzurlu ülkeleri arasında 6. sırada yer ediniyor Ülkenin zengin tarihi, romantik orta çağdan kalma Arnavut kaldırımları, muhteşem Charles Köprüsü başkent Prag'da görülebilir.
Dünyanın en huzurlu ülkeleri - Cek Cumhuriyeti
Dünyanın en huzurlu ülkeleri - Çek Cumhuriyeti
5- Portekiz
Huzurlu ve güzel Portekiz, Avrupa'nın en batıdaki ülkelerinden biri olmakla beraber gezilecek çok fazla yer ve mekan barındırıyor. Bu ülkede her bölgenin iklimi birbirinden farklıdır. Bununla beraber mutfak, şarap ve mimari bakımından çok zengindir. Kuzeyden güneye gidildikçe farklı iklimler, farklı kültürlerle karşılaşabilirsiniz. Başkent Lizbon, büyüleyici sarı tamvayları, dik ve dar Arnavut kaldırımlı sokaklarıyla pekçok Avrupa şehirlerinden daha eski bir yapıya sahiptir. 
Dünyanın en huzurlu ülkeleri - Portekiz
Dünyanın en huzurlu ülkeleri - Portekiz
4- Yeni Zellanda
Yeni Zelanda, genellikle farklı , inanılmaz doğa ve yaban yaşamı ile jeolojik ve canlı bir ülkedir. Ünlü, ihtişamlı dağlarıyla dünyanın en huzurlu yerlerinden biri olmayı hak etmekte . 
Dünyanın en huzurlu ülkeleri - Yeni Zellanda
Dünyanın en huzurlu ülkeleri - Yeni Zellanda
3- Avusturya
Alp Dağları'na ev sahipliği yapan bu ülke aynı zamanda Mozart'ın da ülkesidir. Bu küçük kara ile çevrili Avrupa ülkesi, turistler tarafından sık sık göz ardı ediliyor. Ama her an kartpostalları andıran muhteşem manzaraları ve rengârenk çiçekleriyle beni şaşırmayı başarıyor . 
Dünyanın en huzurlu ülkeleri - Avusturya
Dünyanın en huzurlu ülkeleri - Avusturya
2- Danimarka
Bu senenin başlarında, İskandinav ulusları tarafından Dünya Mutluluk Raporu'na göre "Dünyanın en mutlu ülkesi" unvanını almıştır. Muhteşem başkenti Kopenhag aynı zamanda Avrupa'nın büyük başkentleri arasındadır ve bakır sivri kiliseleriyle şık yeni binaları tasarım severlerin dikkatini epeyce çekiyor. Yanı sıra, sahili ve bazı şaşırtıcı güzel plajlarıyla tam bir huzur kaynağı. 
Dünyanın en huzurlu ülkeleri - Danimarka
Dünyanın en huzurlu ülkeleri - Danimarka
1- İzlanda
Ateş ve buz arazileri, yükselen volkanlar ve jeotermal havuzları ile ünlü İzlanda uhrevi manzaralarıyla ünlüdür. İzlanda adası, geçen yıl 1.2 milyon ziyaretçi ağırladı ve bu yıl 1.6 milyon ziyaretçiyi bekliyor. Dünyaca ünlü film serisi Star Wars ve ünlü Amerikan dizisi Game Of Thrones'un bazı sahneleri ülke genelinde farklı yerlerde çekildi.
Dünyanın en huzurlu ülkeleri - İzlanda
Dünyanın en huzurlu ülkeleri - İzlanda

0 comments


EMOJİEMOJİ

ÖNCEKİ YAZI ÖNCEKİ YAZI
SONRAKİ YAZI SONRAKİ YAZI