-->

Sırrı halen çözülemeyen beş esrarengiz olay

1. Amerika Birleşik Devletleri Başkanlarından John F. Kennedy'nin öldürülmesi tarihteki önemli esrarengiz vakalar arasında . Cinayetin nasıl gerçekleştirildiği bilinse de kimler aracılığıyla yapıldığı, arkasındaki asıl gücün kim olduğu asla tam anlamıyla açıklığa kavuşmadı. İsrail'in nükleer programına karşı olması sebebiyle İsrail Gizli Servisi Mossad'ın bu suikasti düzenlediğinden tutun da FBI, CIA ve Pentegon'un ortak tasarısı olduğuna kadar pekçok argüman ortaya atıldı. 
Sırrı çözülemeyen olaylar
Sırrı çözülemeyen olaylar - Kennedy suikastı
2. Antik Mısır'ın son Hellenistik kraliçesi Kleopatra oldukça akıllı ve liderlik gücü yüksek bir tarihsel kişilik olarak bilinir. Dokuz lisan bilen Kleopatra Mısır'da liderliği tek basına elde etmiş , Roma'ya giderek Sezar'ı kendine aşık ettirmeyi başarmıştı . En büyük amacı iki büyük imparatorluğu birleştirerek bütün dünyaya hakim olmaktı. Sezar'ın tahtan inmesinden sonra hayallerini ertelemek zorunda kalan Kleopatra ardından tahtın ortağı olan Marcus Antonius ile aşk yaşadı. Beraber giriştikleri savaştan sonra kaçmak zorunda kalan Kleopatra Mısır'a döndü ve kendini zehirleyerek hayata gözlerini yumdu . Kleopatra'nın mezerının nerede olduğu halen araştırılmaktadır. 
Sırrı çözülemeyen olaylar - Kleopatra nin mezari
Sırrı çözülemeyen olaylar - Kleopatra'nın mezarı
3. Platon'un Timaeus ve Critias kitaplarında bahsettiği kayıp kıta ve uygarlık Atlantis yıllardır tartışılmaya devam etmektedir . Çoğu görüşe göre efsanevi olarak değerlendirilen Atlantis'in gerçek olduğuna inanan ve arayan pekçok araştırmacı da bulunuyor . Üstelik , ünlü medeniyetin bir dönem Manisa'da olabileceği öne sürülmüştü. Yıllardır tartışılan Atlantis gerçek mi değil mi tartışması asla çözülemeyecek tartışmalardan biri olabilir . Elbette ki bir araştırıcı "işte bakın burada" diyerek meydana çıkmazsa 
Sırrı çözülemeyen olaylar - Atlantis
Sırrı çözülemeyen olaylar - Atlantis
4. Dünyanın yedi harikasından biri olan Babil'in Asma Bahçeleri'nin tam yeri asla bulunamadı. Geleneksel olarak, Irak'ta Babil şehri olan şimdiki Hillah yakınındaki Babil'in eski şehrinde inşa edildiği söylenmektedir ancak herhangi bir kanıt bulunamamıştır. Babil metinlerinde de rastlanmayan Asma Bahçeleri'nin kaynağı bilinmemekle beraber Dünyanın Yedi Harikası'ndan biri olmayı nasıl başardığı merak konusudur. 
Sırrı çözülemeyen olaylar - Babil in asma bahceleri
Sırrı çözülemeyen olaylar - Babil'in Asma Bahçeleri
5. Tarihin en populer uçak korsanlarından biridir. 24 kasım 1971 'de Portland- Seattle seferini yapan Pacific Northwest havayolları uçağına binen Cooper, uçuş görevlisine üstünde bomba olduğunu , 200.000 $ nakit ve 4 paraşüt istediğini belirten bir not verir. Uçak Seattle'a indiğinde Cooper'ın bütün istekleri karşılanır ve yolcular indirilir. Meksikaya gitmek için tekrar havalanan uçaktan Columbia gölü dolaylarında nakit paralar ve paraşüt ile atlayan Cooper'ın izine bir daha rastlanmaz. Dava dosyası kapatılmıştır ve büyük ihtimal Cooper'ın kim olduğu asla bilinemeyecek.
Sırrı çözülemeyen olaylar - Ucak korsani Cooper
Sırrı çözülemeyen olaylar - Uçak korsanı Cooper

0 comments


EMOJİEMOJİ

ÖNCEKİ YAZI ÖNCEKİ YAZI
SONRAKİ YAZI SONRAKİ YAZI