-->

Püskürtülebilir insan derisi geliştirildi

Sasirtici icatlar
Şaşırtıcı icatların anavatanı Japonya’da faaliyet gösteren bir kozmetik firması, nemlendirici maske olarak kullanılması planlanan ve saç telinin 100 de 1’i kalınlığındaki liflerden oluşan püskürtülebilir yapay deriyi piyasaya süreceğini açıkladı.

Ürünü satın alan kullanıcılar öncelikle emici bir kremi yüzlerine sürecek sonrasında da yapay deriyi püskürterek kullanacaklar. Püskürtülen yapay deri gerçek deri üzerinde nemlendirici bir sera etkisi oluşturacak. Böylelikle deri de nefes alabilecek. Püskürtülen yapay derinin tüm gece boyunca yüzde kalabileceği, eğer istenirse de birkaç dakika içerisinde soyularak çıkartılabileceği açıklandı.

Ürünü geliştiren firmada görevli olan Masayuki Uçiyama püskürtülebilir yapay derinin bu tarz teknolojiyi kullanan ilk kozmetik ürünü olduğunu belirtti. 10 yıldır bu ürün üzerinde çalıştıklarını belirten Masayuki öncelikle ürünü küçültmeyi hedef aldıklarını ve bunun için uğraştıklarını belirtti. Masayuki ayrıca liflerin yapıldığı maddenin de sır olduğunu söyledi.

Fakat bu teknolojik ürüne sahip olmanın maliyeti oldukça yüksek. Kremin planlanan piyasa fiyatı 110 dolar yani 630 lira, ürünü püskürtmekte kullanılacak cihazın ise 460 dolar yani 2.650 lira civarında olacak

0 comments


EMOJİEMOJİ

ÖNCEKİ YAZI ÖNCEKİ YAZI
SONRAKİ YAZI SONRAKİ YAZI