-->

Birbirinden tuhaf ve şaşırtıcı yemekler

Dunyanin en tuhaf yemekleri
Dünyanın en ilginç yemekleri
Güçlü bir midenin olduğunu mu düşünüyorsun? Bunları gördükten sonra belki bir kez daha düşünebilirsin. Peynir kurtçuklarından, çürük yumurtalara kadar dünyanın en ilginç yemeklerini haberimizde bulabilirsiniz. 

Dunyanin en tuhaf yemekleri
Shirako – Japonya

Japonca’da Shirako beyaz çocuklar anlamına gelir. İlk görünüşte küçük bir beyin salatasına benzeyen Shirako, aslında fener ya da morina balığının spermlerinden yapılan bir yemek. Tatlımsı bir krema tadında olduğu söyleniyor, denemek isteyenlere duyurulur. 

Dunyanin en tuhaf yemekleri
Balut – Filipinler

İçerisinde kısmen döllenmiş embriyo bulunan ördek yumurtası canlı olarak kaynatılır ve daha sonra tuz, biber ve sirke ile beraber afiyetle yenir.

Dunyanin en ilginc yemekleri
Çıtır Tarantulalar – Kamboçya

Çok az insan bir Tarantulaya bakıp işte öğle yemeğim diye düşünür herhalde. Ancak bu örümceklerin açlık ve yokluk nedeni ile Kamboçyalılar tarafından yenmesi şaşırtıcı değil. Tuhaf bir şekilde ülkede çok popüler bir yemek ve atıştırmalık olarak servis ediliyorlar. Anlatılana göre tadının biraz yengeç gibi olduğu söyleniyor.

Dunyanin en tuhaf yemekleri
Beyaz karınca yumurtası çorbası – Laos

Dünyanın en sıradışı çorbalarından birisi olan “Gaeng Kai Mot Daeng” beyaz karınca yumurtası ve bebek karıncaların karışımı ile yapılıyor. Mideniz kaldırabilirse oldukça lezzetli olduğu söyleniyor. Keskin bir tadı ve karidese benzer bir tadı var deneyenlerin ifadesi ile.

Dunyanin en tuhaf yemekleri
Jöleli Geyik burnu – Kanada

Bir çok kişi için Geyik Burnu ideal bir menü seçimi değildir şüphesiz. Ancak bazı maceracı Kanadalıların Geyik burnunun içindeki kılları temizledikten sonra soğan ve çeşitli baharatlarla kaynatarak yaptıkları bu jöle onlara göre oldukça lezzetli.

Dunyanin en tuhaf yemekleri
Boshintang - Kore

Çok sağlıklı olduğu iddia edilen bu Kore yemeği taze soğan, karahindiba, çeşitli baharatlar ve köpek eti ile yapılıyor. Günümüzde Kore’de dahi restoran menülerinde bulmakta zorlanacağınız bu ilginç yemek eski nesil arasında hala popüler ve tadının kokusundan daha iyi olduğu söyleniyor.

Dunyanin en tuhaf yemekleri
Casu Marzu – İtalya
İtalya’da Sardunya Adası’na özgü ilginç bir yemek olan Casu Marzu aslında çürümüş bir peynir. Peynir içerisindeki sinek lavraları ve kurtçuklar bu tuhaf yemeğin olmazsa olmazı.

0 comments


EMOJİEMOJİ

ÖNCEKİ YAZI ÖNCEKİ YAZI
SONRAKİ YAZI SONRAKİ YAZI