-->

Ölen akrabalarını yiyen kabile Matses’ler

amazonlar

Amazon nehrinin Peru sınırları içerisindeki bölgede yaşayan Matses kabilesi üyeleri ruhlarına sahip olabilmek için şaşırtıcı bir şekilde ölen akrabalarını yiyorlar.

Bölgede yaşayan en eski kabilelerden biri olan Matses’lerde kadınların en belirgin özellikleri benzersiz bıyıkları ve yüzlerinde bulunan dövmeleri. Kabile kadınları hurma ağaçlarından elde ettikleri ince liflerden yaptıkları bıyıkları burunlarına takıyorlar. Yüzün her bir yanına bu bıyıklardan 10 tane takılabiliyor.

yamyamlık

Kabile yaşantısını görüntüleyen fotoğraflarda çocukların ise yüzlerindeki kırmızı boyalar dikkati çekiyor. Kabilede yer alan inanışa göre kırmızı renk kişiye güç ve kuvvet sağlıyor. Matses köyünde kabile ile beraber sekiz gün geçiren araştırmacılar kabilenin yaşam tarzı olarak yamyam olmadıklarını ancak bir kabile üyesinin büyükbabasının cenaze töreninde onun bacağını yediklerini söylediğini anlattı. Böylelikle atalarının ruhlarını içlerine çekebildiklerine inandıklarını belirtti.

Amazonun derinliklerinde yer alan kabile, modern yaşam bölgelerinden oldukça uzak olması sayesinde pek çok geleneğini korumaya devam edebilmiş durumda.

0 comments


EMOJİEMOJİ

ÖNCEKİ YAZI ÖNCEKİ YAZI
SONRAKİ YAZI SONRAKİ YAZI