-->

Yok Artık, Mahkumlar birbirlerine virüs bulaştırmak için yarıştı

Corona Virusu

Amerika Birleşik Devletleri’nde Covid-19 virüsü sebebi ile hapishaneden tahliye edilmek isteyen tutuklular, akıllara zarar veren bir plan uyguladı. Kişisel eşyalarını ve maskelerini ortak kullanmaya başlayan mahkumlar, tam anlamı ile virüsü birbirlerine bulaştırmak için ellerinden ne geliyorsa yaptılar.

1.3 milyon kişiye bulaşıp, 80.000’den fazla insanın da hayatını kaybettiği ABD’de salgının etkileri de ağırlaşmaya devam ediyor. Covid ile mücadele kapsamında hastalığın yayılmasını engellemek için cezaevlerinden erken tahliye kararlarının alınması, Los Angeles’ta bulunan bir hapishanedeki mahkumları harekete geçirdi.

Çok sayıda mahkum virüse yakalanıp tahliye olabilmek için oldukça tehlikeli bir yola başvurdu. Birçok kişisel eşyalarını, maskelerini ortak kullanmaya başlayan mahkumlar, virüsü birbirlerine bulaştırabilmek için ellerinden ne geliyorsa yaptılar. Bardaklarını bile ortak kullanmaya başlayan mahkumların, ateşli oldukları izlenimi verebilmek için ölçümler öncesinde kaynak su dahi içtikleri görüldü. Sosyal mesafe kurallarına uymadıkları anlar güvenlik kameraları tarafından da tespit edildi.

Yaşananlar sonrasında açıklama yapan cezaevi yetkilileri, “tahliye olabilmek için böyle bir şey yapabilmeleri çok rahatsız edici. Bu görüntüler sonrası 21 kişinin corona testi maalesef pozitif çıktı. Hastalığın nasıl başladığı ve yayıldığı ile ilgili araştırmalarımız devam ediyor” dedi.

Los Angeles’ta salgının başlamasından bu yana toplam 357 hükümlüde Covid-19 (Corona) virüsü tespit edilmiş durumda.

0 comments


EMOJİEMOJİ

ÖNCEKİ YAZI ÖNCEKİ YAZI
SONRAKİ YAZI SONRAKİ YAZI