-->

Bu kardeşlerin biri siyahi diğeri ise beyaz

Albino Bebek
İlginç Kardeşler
Nijerya’da üçer dakika ara ile doğan David ve Daniel kardeşlerin biri siyahi, diğeri ise beyaz olarak dünyaya geldi. Tıpkı herkes gibi doğuma giren anneleri de doğumdan önce böylesine bir sürpriz ile karşılacağını düşünmüyordu. Bu ikiz kardeşlerin kahverengi gözleri dışında pek bir benzerlikleri yok gibi.

İkizlerin annesi Stacey doğum sırasında yaşadıklarını “Bebeklerime hamileyken farklı olduklarını bilmiyordum, bu durum benim için de büyük bir sürpriz oldu. Bebeklerimden ilk önce simsiyah saçları ile Daniel doğdu. Daniel'den üç dakika sonra da altın rengi saçlarıyla David dünyaya geldi. Doğumum sezeryanla gerçekleşti ve doktorlar bana birbirinden tamamen farklı iki bebek doğurduğumu söylediler. Bebekleri görmek için hemşireler yanıma gelmişti” sözleriyle anlattı.

Albinoluk 20.000 insanda 1 rastlanan genetik bir durumdur. Cilt, saç ve gözlerdeki pigmentlerde melanin eksikliği nedeni ile ortaya çıkar. Çeşitli cilt ve göz rahatsızlıklarına neden olabildiği için, albinoların hayat boyu kendilerini oldukça dikkatli bir şekilde korumaları gerekmektedir.

İkizlerin dünyaya geldiği Nijerya ise dünyada en yüksek albino insan sayısına sahip ülke olarak geçiyor. Ülkede nerede ise 2 milyonun üzerinde albino yaşadığı düşünülüyor.

0 comments


EMOJİEMOJİ

ÖNCEKİ YAZI ÖNCEKİ YAZI
SONRAKİ YAZI SONRAKİ YAZI