-->

Burcunuzun rengi ne ?

Etrafımızda yaşanan her olayın, duygunun ya da o anda hissettiğimiz enerjinin olduğu gibi renklerin de bizlerin üzerindeki etkisi tartışılmaz bir gerçektir. Her canlının, hayvanların, bitkilerin ve insanların bir rengi, bedenlerinden etraflarına yaydıkları bir renk enerjisi olduğu da bilimsel bir kesinliktir. İşte bu yüzden her burç yaşamsal enerjisini yansıtan renkleri taşıdıklarında kendilerini çok daha rahat ve çok daha fazla güvende hissediyorlar.

Peki, hangi burç sarı, hangi burç mavi ya da hangi burç yeşil? Burcunuzun rengi ne biliyor musunuz? İşte ana hatları ile burcunuz renkleri.

Koç burcunun rengi nedir?


Koç burcunun rengi nedir
Koç burcunun rengi nedir?

Hareketli kişiliği ve hareket enerjisi koç burcu denildiğinde ilk akla gelen özelliğidir. Ateşleyici bir renk olan ve deyim yerinde ise içinde ateş barındıran kırmızı da koç burcunun rengidir. Kırmızı renk olarak insanları biraz huzursuz, biraz sinirli yapabilen bir renktir. Çevrenizde Koç burcu tanıdıklarınız varsa onların da biraz böyle olduklarını görebilirsiniz. Hoşlarına gitmeyen en küçük bir olayda dahi huzursuzluk yaşayabilir, kolaylıkla öfkelenebilirler. Aynı zamanda kırmızı acıkmayı tetikleyen bir renk olduğu için çoğu fastfood zincirinin ana rengi de kırmızıdır.

Eğer siz de bir Koç burcuysanız sizin için önemli olan günlerde kendi renginizi yani kırmızıyı taşımanızı öneririz. Fakat sakin olmanızın gerektiği bir günde kırmızı rengini pek önermiyoruz.

Boğa burcunun rengi nedir?


Boğa burcunun rengi nedir

Boğa burcunun rengi nedir?


Bereketin ve zenginliğin temsilcisi, olan Boğa burcunun en sevdiği ve kendisini huzurlu hissettiği renk yeşildir. Verimliliği temsil eden yeşil rengi aynı zamanda kalp çakrasının da rengidir. Yeşil renkte olduğu gibi Boğa burçlarının da dinginleştiren, sakinleştiren ve uyumlu bir yapıları vardır.

Eğer siz de bir Boğa burcuysanız sizin için önemli olan günlerde kendi renginizi yani yeşili taşımanızı öneririz. Fakat mücadeleye açık bir günde ya da yetiştirmeniz gereken işlerinizin olduğu günlerde bayrak kırmızısı ya da açık kırmızı renklerini tercih etmeniz gerektiğini düşünüyoruz.

İkizler burcunun rengi nedir?


İkizler burcunun rengi nedir
İkizler burcunun rengi nedir?

Turuncu rengi içerisinde sarı ve kırmızı tonlarını barındırır. İkizlerde tıpkı turuncu rengi gibi aynı anda iki renk olabilirler. İlhamın ve farklılığın kaynağı ikizler burcunun rengi kesinlikle turuncudur. Bitmez, tükenmez enerjinin kaynağı olarak görülen turuncu rengi gibi ikizler burcu da çok enerjiktir.

Eğer siz de bir İkizler burcuysanız sizin için önemli olan günlerde kendi renginizi yani turuncuyu taşımanızı öneririz. Fakat daha az hareketli olmanız gereken günlerde bu rengi pek önermiyoruz.

Yengeç burcunun rengi nedir?


Yengeç burcunun rengi nedir
Yengeç burcunun rengi nedir?

Su grubu burçların ilk temsilcisi olan Yengeç burçları hemen anlaşılamayan bir iç dünyaya sahiptirler. Onları keşfedebilmek için derinlerde sakladıkları bu dünyaya ulaşmalısınız. Sakinlik ve huzurun temsilcisi olan Yengeç burcunun ana rengi menekşedir. Ancak krem, beyaz ve grinin tonları da Yengeç için önemli renklerdir.

Eğer siz de bir Yengeç burcuysanız sizin için önemli olan günlerde kendi renginizi yani menekşe rengini taşımanızı öneririz. Fakat etraftaki keşmekeşten bunaldığınız, kendi başınıza kalmak istediğiniz günlerde krem, beyaz ve gri renlerini deneyebilirsiniz.

Aslan burcunun rengi nedir?


Aslan burcunun rengi nedir
Aslan burcunun rengi nedir?

Aslan burcunun yöneticisi Güneş’tir. Güneş gibi Arslan burçları da ışığı ile her yeri aydınlatacak kapasitededirler. Aslan burcu kapıdan girdiğinde hemen fark edilmeleri de bu yüzdendir. Sarı ve sarının tonları tıpkı Güneş gibi Aslan burcunun rengidir. Bir Aslan burcu ile konuştuğunuzda hareketlerinde, şakalarında ya da gülümsemelerinde sizi ısıtan enerjilerini hissedersiniz.

Eğer siz de bir Aslan burcuysanız sizin için önemli olan günlerde kendi renginizi yani Sarıyı taşımanızı öneririz. Fakat sözlerinizin dinlemesini istediğiniz, çok fazla dikkat çekmek istemediğiniz günlerde siyah rengini tercih edebilirsiniz.

Başak burcunun rengi nedir?


Başak burcunun rengi nedir
Başak burcunun rengi nedir?

Mavi rengi gibi toprak grubu burcu olan Başak burcu da sakinleştirici bir etkiye sahiptir. Kaostan hiç hoşlanmazlar, düzen ise vazgeçemeyecekleri bir özellikleridir. İnsanlara hizmet etmek ana gayeleridir. 

Eğer siz de bir Başak burcuysanız sizin için önemli olan günlerde kendi renginizi yani Maviyi taşımanızı öneririz. Fakat pazarlık yapmanız gereken ya da daha diplomatik ilişkiler kurmanız gereken zamanlarda yeşil tonlarını kullanabilirsiniz.

Terazi burcunun rengi nedir?


Terazi burcunun rengi nedir
Terazi burcunun rengi nedir?

Yapılan bilimsel çalışmalara göre petrol yeşili rengi insan gözü tarafından en kolay algılanan ve en güzel tepki verilen renktir. Tıpkı mavi renkte olduğu gibi yeşil de sakinleştirici bir renktir. Yönetici gezegeni Venüs olan, insanları uzlaştırma konusunda haklı bir ün kazanmış olan Terazi burcunun rengi de yeşil, özellikle de petrol yeşilidir. Küsleri barıştırmak ve kişisel ilişkilerin iyileşmesini sağlama da Terazinin üstüne yoktur.

Eğer siz de bir Terazi burcuysanız sizin için önemli olan günlerde kendi renginizi yani petrol yeşilini taşımanızı öneririz. Fakat dikkat çekmeniz gerektiren bir günde Terazi burcunun diğer renkleri olan gülkurusu, bordo ya da pembeyi tercih edebilirsiniz.

Akrep burcunun rengi nedir?


Akrep burcunun rengi nedir
Akrep burcunun rengi nedir?

Akrepler korkuyu ve bir nebze terörü çağrıştırdıkları için genelde siyah ya da koyu renkler ile bağdaştırılırlar. Belki Akrep burcunun karanlık tarafı için siyah doğru bir renk olabilir. Fakat tutkulu, ateşli ve savaşçı yönleri için en uygun renk tercihi kesinlikle kırmızı olacaktır. Pozitif ve ısıtan bir renk olan kırmızı aynı zaman da aşk, bağlılık ve tutkuyu da temsil eder. Fakat bu saydığımız duygular bir Akrep burcunun hayatında eksik ise hemen yemeğe sarıldıklarını görebilirsiniz.

Eğer siz de bir Akrep burcuysanız sizin için önemli olan günlerde ya da yaşamınızda tutku eksikliği hissediyorsanız kendi renginizi yani kırmızıyı taşımanızı öneririz. Fakat iç dünyanızı kendinize saklamanız gerektiğini düşündüğünüz zamanlarda siyah veya koyu renkler sizin için daha doğru tercihler olacaktır.

Yay burcunun rengi nedir?


Yay burcunun rengi nedir
Yay burcunun rengi nedir?

Tıpkı mor rengi gibi yay burcu da bilgeliği, asaleti ve sempatiyi simgeler. Mor rengi aynı zamanda manevi hayatın da rengidir. Bu yüzden yay burcu insanlarının bazı zamanlarda dini duyguları abartmaya meyilli oldukları gözlenebilir. Aynı zamanda mor renginin iyimser bir tarafı olmakla beraber melankoliye de açık bir renktir. Çevrenizde aşırı Polyanacı bir tanıdığınız varsa büyük ihtimalle yay burcudur.

Eğer siz de bir Yay burcuysanız sizin için önemli olan günlerde kendi renginizi yani mor rengini taşımanızı öneririz. Fakat kendinizi fazla melankolik hissediyorsanız bu rengi asla tercih etmeyin. Kendiniz mutsuz ya da melankolik hissettiğinizde doğru tercih açık mavi rengi olacaktır.

Oğlak burcunun rengi nedir?


Oğlak burcunun rengi nedir
Oğlak burcunun rengi nedir?

Ayakları yere sağlam basan bir burç olan Oğlak burcunun rengi kesinlikle kahverengidir. İlk bakışta kahverengi soğuk bir renk olabilir fakat içerisinde sıcak renkleri de barındırır. Oğlak burçları da soğuk görüntülerinin altında aslında çok komik ve sevecen kişiliklerdir.

Eğer siz de bir Oğlak burcuysanız sizin için önemli olan günlerde kendi renginizi yani kahverengi ve tonlarını taşımanızı öneririz. Fakat iletişim kurmanız, kendinizi daha iyi ifade etmeniz gereken anlarda ya da entelektüel bir ortamda iseniz burcunuzun diğer rengi olan koyu maviyi tercih etmelisiniz.

Kova burcunun rengi nedir?


Kova burcunun rengi nedir
Kova burcunun rengi nedir?

Doğal renk skalasında bulunmayan metalik mavi rengi yaratıcılığı temsil eden Kova burcunun da ana rengidir. Elektriğe benzer bir enerjileri olan Kova burçlarını en iyi bu renk temsil eder.

Eğer siz de bir Kova burcuysanız sizin için önemli olan günlerde kendi renginizi yani metalik maviyi ya da mavinin diğer tonlarını taşımanızı öneririz. Fakat sakin kalmanız gereken günlerde yeşil rengi tercih etmeniz daha doğru olacaktır.

Balık burcunun rengi nedir?


Balık burcunun rengi nedir
Balık burcunun rengi nedir?

Yönetici gezegeni Neptün olan Balık burcunun rengi çoğu zaman mavi olarak düşünülür. Bu düşünce çok da yanlış sayılmayabilir çünkü bulut mavisi ya da bebe mavisi diyebileceğimiz mavinin tonları Balık burcunun renklerindendir. Ancak bir Balık burcunda kesinlikle bir maviden çok daha fazlası mevcuttur. Balık burcu duygusal kargaşanın simgesi, zihinsel enerjisi çok yüksek ve kafasında yaşattıklarını yaşama gücü olan bir burçtur. İşte tam da bu yüzden gri rengi Balık burcunun ana rengidir.

Eğer siz de bir Balık burcuysanız sizin için önemli olan günlerde kesinlikle gri rengi taşımanızı öneririz. Fakat daha stabil kalmanız gereken günlerde mavi ve mavi tonlarını tercih etmelisiniz.

0 comments


EMOJİEMOJİ

ÖNCEKİ YAZI ÖNCEKİ YAZI
SONRAKİ YAZI SONRAKİ YAZI